Kalkulator – ubezpieczenie majątkowe

Zachęcamy do wypełnienia formularza, żebyś mógł dokładnie określić swoje potrzeby w zakresie ubezpieczeń majątkowych oraz optymalny dla Ciebie zakres ochrony.

Wypełnij poniższy formularz
  Lokalizacja nieruchomości
  Forma własności


  Historia ubezpieczenia


  Zakres ubezpieczenia

  Policz ile kosztowałoby zakup takiego mieszkania lub wybudowania domu na rynku oraz wyposażenia go w elementy stałe, takie jak armatura, okładziny ścian, podłóg i sufitów, kominki i piece grzewcze itp


  Elementy stałe to np. armatura (wanna, krany, ceramika łazienkowa itp.), pokrycia ścian, sufitów i podłóg (powłoki malarskie, tapety, parkiet, glazura, terakota itp.), ale również meble w zabudowie i wyposażenie na trwałe połączone z konstrukcją nieruchomości (np. zabudowa szaf wnękowych, stała zabudowa kuchenna, w tym sprzęt kuchenny w zabudowie). Obliczając wartość elementów stałych zastanów się ile kosztowałby zakup takich samych bądź podobnych rzeczy w sklepie oraz ich montaż.


  Wyposażenie (nazywane też mieniem ruchomym) to wszelkie wolnostojące meble, wolnostojące sprzęty AGD, RTV i elektronika, elementy dekoracyjne i użytkowe (np. dywany, firany, naczynia kuchenne, ubrania), które można ubezpieczyć od zniszczenia w pożarze bądź innym zdarzeniu losowym oraz od kradzieży. Obliczając wartość wyposażenia zastanów się ile kosztowałby zakup takich samych bądź podobnych rzeczy w sklepie.