Kategoria: Inne

Data publikacji: 08 / 06 / 2020

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.3″][et_pb_row _builder_version=”4.4.3″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.3″][et_pb_post_title _builder_version=”4.4.3″][/et_pb_post_title][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.3″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.3″][et_pb_text _builder_version=”4.4.3″]

Witam serdecznie wszystkich akcjonariuszy, 

        Na wstępie chce zauważyć, że jestem akcjonariuszem poprzez crowdfunding jak wy. Zainwestowałem w kilkadziesiąt spółek poprzez platformy Crowdway i Beesfund. Z wieloma z was jestem akcjonariuszem w jednej ze spółek. Niektórych poznałem osobiście na walnym zgromadzeniu, a niektórych nigdy nie poznam. Przyświeca nam jednak jeden cel – sukces spółki. Przełoży się to na nasze potencjalne zwroty z inwestycji. Dlatego zdecydowałem się na spisanie dobrych praktyk akcjonariuszy crowdfundingu: 

 

  1. Media społecznościowe:

– Na wstępie polub profil na social mediach (Facebook, Instagram, Tweeter, Youtube) oraz dodaj do obserwowanych 

– Lajkuj wpisy 

– Komentuj wpisy 

– Udostępniaj wpisy 

– Oznaczaj się 

– Bierz czynny udział w budowaniu kanału 

– Pozytywnie oceniaj, – jeśli firma ma gdzieś rating (facebook, google, tripadvisor), dajmy 5 gwiazdek i pozytywny wpis. 

– Wychodź poza grupę akcjonariuszy. Często od spółki w ramach bonusów dostajemy jakieś gadżety, produkty i certyfikaty. Większość robi zdjęcie i wrzuca na grupę akcjonariuszy. Oczywiście nic w tym złego. Jednak prawdziwy efekt osiągniemy wrzucając to do nas na profil czy chociażby relacje. 

 

        W ten sposób będziemy czynnie wpływać na rozwój marki. Warto pamiętać, że takie działanie przez jedną osobę jest oszczędnością/zarobkiem na poziomie kilkudziesięciu a nawet kilkuset złotych dla spółki. Uwierzcie, że tutaj z efektem skali działania możemy osiągnąć cuda! 
 

  1. Używajmy produktów jeśli to możliwe. To w najprostszy sposób pomaga spółce. Np. Sam kupuje tylko piwa, które są z „mojej stajni”, czyli zainwestowałem w nie. Można wtedy wykonać zdjęcie i udostępnić np. w relacji na facebooku.

 

  1. Polecaj i chwal się. Gdy otrzymuje produkt od firmy, jako „gadżety” lub po prostu kupuje, warto powiedzieć o tym znajomym. Np. Zabierając koleżankę do knajpy, w którą zainwestowaliśmy, można o tym wspomnieć i polecać innym. Po prostu rozmawiajmy o tych markach. Marketing szeptany ma olbrzymią moc.

 

  1. Pozyskiwanie nowych klientów dla spółki. Gwarantuje wam, że jeżeli załatwicie kontrahentów dla swojej spółki, nie tylko wpłyniecie na jej rozwój, ale i w większości przypadków otrzymacie dodatkową gratyfikację (% z umowy etc) . Oczywiście to zależy od profilu działalności i naszych możliwościach. Warto mieć to na uwadze w życiu codziennym i łączyć kropki.

5.  Pomagaj zbierać kapitał. W trakcie trwania zbiórki crowdfundingowej, jeżeli cel do osiągnięcia jest jeszcze daleki a czas się kurczy, możemy również podzielić się tym na social mediach lub w rozmowie ze znajomymi.  Doskonale rozumiem, że pojawia się niechęć do przekonywania bliskich. Sami nie jesteśmy pewni sukcesu przedsiębiorstwa, a mamy przekonywać do tego innych? Dlatego wystarczy dzielić się informacją, każdy sam powinien podejmować własne decyzje inwestycyjne.

        Zachęcam wszystkich do pomocy w wyżej wymienionych działaniach. Staniecie się AMBASADOREM MARKI. Nic was to nie kosztuje (zazwyczaj), a czynnie dokładacie cegiełkę do sukcesu. Oczywiście biznesy typu B2C dają nam akcjonariuszom większe pole manewru w działaniach. Choć nie należy się ograniczać. Nie jednokrotnie słyszałem o akcjonariuszach, którzy „przynieśli” klientów biznesowych do spółki. Zależy to od nas i naszych możliwości. 

        Nie otrzymałem za ten wpis żadnej gratyfikacji. Wypisałem to z dobrej woli i dla naszych wspólnych interesów. Zależy mi na dobru spółek, w których jestem udziałowcem, co w prostej mierze przełoży się na mój zwrot z inwestycji. Namawiam wszystkich do działań na rzecz swojej spółki.

        Tutaj zostawię też uwagę dla samych zarządzających. Musicie liczyć się z tym, że o relacje inwestorskie trzeba dbać.  Warto dzielić się z nami swoimi poczynaniami jak i pomysłami. Akcjonariusz, który nie dostaje żadnej informacji od spółki dość łatwo może stać się jego przeciwnikiem. Wiem, że niektóre rzeczy, które wypisują akcjonariusze (szczególnie na grupach) może przyprawić o zawrót głowy. Sprawia to, że niekiedy nie mała praca przed wami, ale to właśnie na takie finansowanie się zdecydowaliście. Wiec dbajcie o swoich akcjonariuszy, a oni będą dbać o was 🙂 

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Marcin Walkowski

kasawkieszeni.pl

 

 

[/et_pb_text][et_pb_code _builder_version=”4.4.3″ custom_margin=”40px||40px||false|false”][sharethis-inline-buttons][/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.8″ module_alignment=”center” global_module=”583″ saved_tabs=”all”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.3″][et_pb_image src=”//i0.wp.com/kasawkieszeni.pl/wp-content/uploads/2020/09/7.2.png” title_text=”7.2″ url=”https://benefitfood24.pl/” url_new_window=”on” align=”center” _builder_version=”4.4.8″][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=”4.4.8″]

KOD RABATOWY DO 10%: KASAWKIESZENI

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.3″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.3″][et_pb_comments _builder_version=”4.4.3″][/et_pb_comments][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.3″][et_pb_row _builder_version=”4.4.3″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.3″][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Powrót do bloga